Bloom Coffee Roastery
Albero del Caffe ® Filtre

Albero del Caffe ® Filtre

Albero del Caffe ® Filtre harmanımız hem cam potlu demleme yapan ev tipi/ profesyonel makinelerde hem de 3. Nesil demleme tekniklerinden Pour Over (V60 Dripper ve Chemex gibi…) demlemelerde aroma düzeyini ve bir filtre kahveden istediğiniz tüm tat ve duyuları almanızı sağlar. Bir filtre kahvede en önemli beklentilerden gövde ve hissedilirlik ile After Taste’de alacağınız kahvenin alt ve dip notalarının farkındalığını ön plana çıkarabilirsiniz.

Filtre harmanımızda 3 Farklı Single Origin (Yöresel Kahve) kahve kullandık. Genel tadım notları bakımından orta gövdeli, yumuşak içimli, After Taste notalarında Çikolata ve Fındık lezzetlerini hissedebilirsiniz.

Yine aynı şekilde markanıza özel ve markanız ile Private Label harman yaratımı ve üretimini de sizler için sağlamamız mümkündür.

Filtre Kahve demlemelerinde genel olarak dünya standartlarında 1:17 Brew Ratio (Demleme Oranı) uygulanmaktadır. Referans değeri bakımından 20 gr. kahveye karşılık 340 ml. temiz içme suyu ile yapacağınız demlemelerde doğru sonuçlara ulaşacaksınız. Kahvenizi daha sert içmek isterseniz demleme oranındaki su miktarı veya kahve miktarını değiştirerek kişisel keyfinize ulaşabilirsiniz. Filtre kahve demleme tekniklerindeki detayları ve ipuçlarına Kahveye Dair bölümümüzden ulaşabilir ve uygulayabilirsiniz.