Bloom Coffee Roastery
Albero del Caffe ® Türk Kahvesi

Albero del Caffe ® Türk Kahvesi

Albero del Caffe ® Türk Kahvesi’ni geleneksel lezzet yapısı ile sizlere sunmaktayız. Türk kahvesi lezzetinde alışık olduğumuz tat profilinin ana noktasından sapmadan biraz dışına çıkarak seçtiğimiz çekirdekler ile kaliteli bir lezzeti fincanlarına getiriyoruz. Orta Kavurma profilinde kavurarak acı ve bitter lezzetlerin fincanın içine girmemesini sağlarken sağlam gövde yapısı tabandaki çikolatamsı lezzetlerin yoğunluğunda taze kavrulmuş paketlerde çekirdek veya öğütülmüş olarak sizlere ulaştırıyoruz.

Türk Kahvesi portföyümüz içinde 250 gr. ve 1.000 gr. olarak tazeliğini dışarıdan hava girişini engelleyen tek yönlü valfli paketlerde üretmekte olup, isteğe bağlı olarak özel üretimler de yapmaktayız.

Türk Kahvesini pişirirken 1:10 oranlama ile yol almanız önemle tavsiye edilmektedir. Örnek olarak standart referans alacağımız Türk kahve fincanları ortalama 70-75 ml. olarak varsayarsak kullanılacak olan kahve miktarı bir fincan için 7-7,5 gram (1 dolu tatlı kaşığı) olmalıdır. Mutlaka temiz içme suyu kullanmaya özen gösterirken suyunuzun sıcaklığının da oda sıcaklığında olmasına dikkat etmenizi önermekteyiz.

Türk Kahvesinin pişirilirken dikkat etmeniz gereken diğer önemli ipuçları Kahveye Dair bölümümüzde yer almaktadır.